Burhaniye'de En Güzel Zeytinyağlı Yemek Yapmak İçin Yarıştılar

Burhaniye'de En Güzel Zeytinyağlı Yemek Yapmak İçin Yarıştılar

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde ’14.Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali’ kapsamında düzenlenen...

Burhaniye'de En Güzel Zeytinyağlı Yemek Yapmak İçin Yarıştılar
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde ’14.Uluslararası Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Hasat Festivali’ kapsamında düzenlenen zeytinyağlı yemekler yarışması büyük ilgi gördü. 3 kategoride yapılan yarışmada 31 yemek yarıştı.
 
Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışmaya Kaymakam Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Mümin Ertuğran ve Belediye Başkanı Necdet Uysal da katıldı. 
 
Zeytinyağlı tatlılar, zeytinyağlı sebzeler ve zeytinyağlı börekler kategorisinde yapılan yarışmada, Prof. Dr. Artun Ünsal’ın başkanlığındaki jüride Kaymakam Hüseyin Öner’in eşi Zehra Mine Öner ile Belediye Meclis Üyeleri Hadiye Erok ve Sevda Padem ile Arzu Erturan, Ayşe Öztürk ve Canan Çelik yer aldı.
 
Jüri yemekleri tadarken, dereceye girenleri belirlemek için ter döktü. Yarışmanın sonunda, Zeytinyağlı Sebze Yemekleri Kategorisinde Sevim Taş birinci, Arzu Erdem ikinci ve Zübeyde Ayşe Özdemir’de üçüncü oldu.
 
Zeytinyağlı Börekler kategorisinde Zübeyde Ayşe Özdemir birinci, Duygu Kardaş ikinci ve Nurcan Kökten’de üçüncü oldu. Zeytinyağlı tatlılar kategorisinde ise Nevin Karayaz birinci, Ayşe Albayrak ikinci Derya Karaçalı’da üçüncü oldu. 
 
Birincilere çeyrek, ikincilere gram ve üçüncülere de yarım gramlık altın verilirken, katılımcıların tamamına hediye paketi ve katılım belgeleri verildi. Dereceye girenlerin ödülleri ise protokol üyeleri tarafından verildi.
 
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler