Ağrı'da Yeni Nesil Aşçılar Usta Şeflerle El Ele

Ağrı'da Yeni Nesil Aşçılar Usta Şeflerle El Ele

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesindeki Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksek Okulu'nun Aşçılık Programı ve Aşosyal Kulübü öğrencileri, kariyerlerine yön vermek..

 
Ağrı'da Yeni Nesil Aşçılar Usta Şeflerle El Ele
 
Türk aşçı haberleri ve güncel mutfak trendleri üzerine odaklanan bir web sitesi olarak, Ağrı'da gelecek vaat eden aşçı adaylarının deneyimli ustalarla bir araya geldiği bir etkinliği sizlere aktarıyoruz. 
 
Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bünyesindeki Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksek Okulu'nun Aşçılık Programı ve Aşosyal Kulübü öğrencileri, kariyerlerine yön vermek ve mutfak sanatlarındaki ustalıklarını artırmak amacıyla düzenledikleri çalıştay serisinde, gastronomi sektörünün parlayan yıldızlarıyla bir araya geldiler. Bu yılki özel konuk, Adana'nın meşhur kebap ustası, Bedri Usta lakaplı Bedrettin Aydoğdu'ydu.
 
Bedrettin Aydoğdu, Doğubayazıt'a gelerek, sektörde elde ettiği bilgi ve tecrübeleri, şef olma yolunda ilerleyen genç yeteneklerle paylaştı. Aydoğdu, mutfak sanatlarının püf noktalarından, profesyonel mutfakta başarılı olmanın sırlarına, et seçiminden, kebap hazırlığının inceliklerine kadar birçok konuyu detaylarıyla anlattı. Ayrıca, kariyer planlaması üzerine de değerli tavsiyelerde bulundu.
 
Doğubayazıt Ahmed-i Hani Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Programı ve yöneticileri, Usta Şeflerle teorik bilgilerin yanı sıra pratiğin de önemine vurgu yaparak, öğrencilere sunulan imkanları sürekli geliştirdiklerini belirttiler. Etkinlik, öğrencilere yeni ufuklar açarken, Bedri Aydoğdu ve diğer değerli şeflerin deneyimlerinden faydalanma fırsatı sundu.
 
Öğrenciler, ayrıca Bedri Aydoğdu'nun daveti üzerine Türkiye'nin önde gelen şefleri Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna ile de görüntülü bir buluşma gerçekleştirdiler. Bu buluşma, aşçılık öğrencilerine ilham verirken, gelecekteki meslek hayatları için önemli bir adım oldu.
 
Bu etkinlik, aşçılık sektöründe yer almayı hedefleyen gençler için büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Türk aşçı haberleri ve güncel mutfak trendleri üzerine odaklanan sitemiz, geleceğin ustalarının bu değerli buluşmasını gururla sunar.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler