Minik Şefler Mutfak Atölyesinden Nefis Lezzetler

Minik Şefler Mutfak Atölyesinden Nefis Lezzetler

Yamak, öğrencilerin okula alışmalarını ve derslere mutlu bir şekilde katılmalarını sağlamak için bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaptı ve çocukların burada önemli deneyimler...

 
Öğrenciler, proje kapsamında öğretmenleri tarafından oluşturulan "Minik Şefler Mutfak Atölyesi"nde öğrendikleri bilgileri uygulama şansı elde ediyor ve sağlıklı beslenme hakkında bilinçlendiriliyorlar.
 
Okul müdürü Cemal Yamak, öğrencilerin hayata hazırlanmalarına yardımcı olmayı amaçladıklarını belirtti.
 
Yamak, öğrencilerin okula alışmalarını ve derslere mutlu bir şekilde katılmalarını sağlamak için bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaptı ve çocukların burada önemli deneyimler kazandıklarını, kendi hazırladıkları ürünleri tükettiklerini ifade etti.
 
Sınıf öğretmeni Meral Karaman, aşçılık eğitimlerinde çocukların atölyede eğlenirken aynı zamanda sağlıklı ürünler hazırlamayı öğrendiklerini söyledi.
 
İlkokulda kazanılması gereken belli başlı alışkanlıkların önemine değinen Karaman, çocukların eğitimlerinin yanı sıra günlük hayatta karşılaşabilecekleri işleri de atölyede gerçekleştirdiklerini, özel ilgileri ve yeteneklerini keşfetme fırsatı bulduklarını belirtti.
 
Aşçı Kübra Çelik, öğrencilere mutfakta oluşabilecek kazaların nasıl önlenmesi gerektiğini, lezzetli yemekler hazırlamayı ve işlerine sevgi katmayı öğrettiklerini, böylece öğrencilerin kendilerine ve çevrelerine faydalı etkinlikler yapabildiklerini aktardı.
 
Öğrenci Saliha Bayrak, "Farklı günlerde farklı yiyecekler yapıyoruz. Arkadaşlarımızla paylaşmayı, çalıştığımız yerleri temiz tutmayı ve yemek yaparken püf noktalarını öğreniyoruz." diye konuştu.
 
Defne Güleryüz ise atölyede çeşitli yiyecekler hazırlarken, ekip olarak çalışmanın ve paylaşmanın önemini öğrendiklerini söyledi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler