3. Niğde Gastronomi Festivali Ne Zaman?

3. Niğde Gastronomi Festivali Ne Zaman?

Festival katılımcıları, üç gün boyunca Niğde’nin özgün yemeklerini, coğrafi işaretli ürünlerini ve geleneksel tatlarını keşfetme fırsatı bulurken, aynı zamanda yemek yarışma..

 
Niğde, 6-7-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 3. Niğde Gastronomi Festivali ile 10 bin yıllık mutfak kültürünü Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmaya hazırlanıyor. Niğde Valiliği, Niğde Belediyesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Ahiler Kalkınma Ajansı, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ve Niğde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği (NİGAMUD) iş birliği ile gerçekleştirilecek fuar ve festivaller kapsamında gastronomi dünyasının yıldızları, ziyaretçilere Niğde mutfağının eşsiz lezzetlerini sunacak.
 
Niğde Gastronomi Festivali Konser Takvimi
 
Festival katılımcıları, üç gün boyunca Niğde’nin özgün yemeklerini, coğrafi işaretli ürünlerini ve geleneksel tatlarını keşfetme fırsatı bulurken, aynı zamanda yemek yarışmaları, atölye çalışmaları, ünlü şeflerden gastroshow’lar, gastronomi sohbetleri ve konserlerle benzersiz bir deneyim yaşayacak.
 
Yemek, müzik ve eğlencenin bir arada olacağı Niğde Gastronomi Festivali, 6 Ekim’de Semicenk, 7 Ekim’de Zara, 8 Ekim’de ise Tefo&Seko ve Sefo konserlerine ev sahipliği yapacak.
 
Sahip olduğu köklü tarih mirası, medeniyetlerin buluştuğu özgün dokusu, bereketli topraklarında eşsiz bir tat ve aroma kazanan coğrafi işaretli ürünleri ve tescilli yemeklerimiz ile yöresel mutfak geleneğiyle turizmde gözde bir destinasyon olan Niğde, şehrin zengin mutfak kültürünü keşfetmek isteyen herkesi festivale bekliyor.
 
Festivale Tüm Türkiye Davetli
 
Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşları festivale davet eden Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, “Niğdemizi her anlamda tanıtmak, var olan potansiyellerimizi ortaya çıkarmak için farklı alanlarda festivaller düzenlemeye devam edeceğiz. Ünlü şeflerin katılımı ile çok farklı etkinliklerin düzenleneceği gastronomi festivalimize ülke genelinde tüm vatandaşlarımızı davet ediyor, Niğdemizin tarihi ve doğal güzellikleri ile kültürünü, gastronomi unsurlarını tanımalarını istiyoruz” dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler