• Ünlü Şefler İle Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali

    Ünlü Şefler İle Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali

  • Ünlü Şefler İle Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali

    Ünlü Şefler İle Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali


Ünlü Şefler İle Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali

Geleneksel Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali, bu yıl çok önemli bir şefi lezzet tutkunlarıyla buluşturacak. 5-8 Ekim tarihleri arasında gerçek leşecek olan Belek’teki zey..

 
Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali İle Unutulmaz Bir Gastronomi Deneyimi Sizi Bekliyor...
 
Ela Excellence Resort Belek, 5-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceği ‘Zeytin Festivali’nde, Michelin Yeşil Yıldız sahibi Toscana’lı Şef Stefano Pinciaroli'yi  ağırlayacak.
 
Geleneksel Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali, bu yıl çok önemli bir şefi lezzet tutkunlarıyla buluşturacak. 5-8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Ela Excellence Resort Belek’teki Zeytin Festivali’ne, Michelin Yeşil Yıldız sahibi Toscana’lı Şef Stefano Pinciaroli konuk şef olarak katılacak. 
 
Ünlü Şefler İle Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali
2024 Dünya Gastronomi Ve Turizm Trendlerinde de yer alan Sürdürülebilirliği temel alan ve sürdürülebilir gastronomi konusunda rol model olmuş şeflere verilen, dünyada çok az şefin aldığı Michelin Yeşil Yıldız sahibi Pinciaroli, Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali kapsamında, geleneksel tariflere kendi yorumunu katarak oluşturduğu özel menüsüyle tam bir lezzet şöleni yaşatacak. 
 
Ela Excellence Resort Belek'in Executive Şefi Şevket Gökçen de, festival için geniş bir yelpazede özel tarifler sunacak. Bu tarifler arasında, zeytin dolgulu ravioli ve zeytin yapraklarından elde edilen eşsiz ürünler de yer alacak.
 
Ünlü Şefler İle Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali
Festival kapsamında Ela Excellence Resort Belek, misafirlerine kendi zeytin hasadını yapıp bu zeytinlerden kendi zeytinyağlarını üretme keyfini yaşatacak. Ayrıca, La Sante A la Carte Restaurant'ta Akdeniz mutfağı lezzetlerinin yanı sıra özellikle zeytinyağlı yemekler servis edilecek. Zeytin, Ela Excellence gastronomisi ile mükemmel bir uyum içinde lezzet tutkunlarıyla buluşacak.
 
Zeytin Temasıyla Eğlenceli Atölyeler Düzenlenecek...
 
Zeytin Festivali çeşitli atölyeler ile misafirlerine farklı deneyimler yaşatmayı amaçlıyor. Çay ve Su Sommelier’i Ebru Erke önderliğinde, zeytin yaprağının mucizesini kullanarak yapılan çayların sayısız faydası olduğu hakkında bilgilendirme sağlayacak. Mozaik pano yapımı atölyesi sanatı bir terapi haline getirerek Sürdürülebilir Restoran Standartlarına odaklı derin bir farkındalık deneyimi yaşatacak. Mindfulness Çemberi atölyesi ise iç dünyaya kısa bir yolculuk yapma imkânı sunacak. 
 
Ünlü Şefler İle Ela Excellence Resort Belek Zeytin Festivali
Aromaterapi Atölyesi ile zeytinin mucizesinden yararlanarak doğal içerikli cilt ve vücut bakım ürünleri yapma fırsatı tanıyacak. Çocuklara özel olarak düzenlenen atölyeler ise zeytin yaprağının mucizesi ile eğlenirken öğrenme imkânı sunacak.
 
Zeytini ve gastronomi tutkunlarını bir araya getirmeyi amaçlayan en farklı fuar ve festivallerden Zeytin Festivali, misafirlerine eşsiz bir lezzet festivali yaşatacak.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler