Alman Şef'den Gastronomi Öğrencileri Aşçılık Eğitimi

Alman Şef'den Gastronomi Öğrencileri Aşçılık Eğitimi

Alman, İtalyan, Portekiz, İsveç ve Türk mutfağından sunumların hazırlanacağı atölye çalışması 'nda, kayıt altına alınan üretim süreçleri proje kapsamında öğretim materyali olarak..

 
Gastronomi öğrencileri ve Alman şef, işitme engellilere aşçılık eğitimi için mutfağa girdi...
 
İZMİR Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), işitme engelli bireylerin aşçılık eğitimi alabilmesi amacıyla hayata geçirilen 'Sağır Şefler Dünya Mutfağını Öğreniyor' adlı uluslararası atölye çalışmasına ev sahipliği yapıyor. DEÜ bu kapsamda, dünyaca ünlü şefleri DEÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nün uygulama mutfaklarında ağırlıyor. 
 
Alman, İtalyan, Portekiz, İsveç ve Türk mutfağından sunumların hazırlanacağı atölye çalışmasında, kayıt altına alınan üretim süreçleri proje kapsamında öğretim materyali olarak kullanılacak.
 
Alman Mutfak Şefinden Gastronomi Öğrencileri Aşçılık Eğitimi
DEÜ, işitme engelli bireylerin aşçılık eğitimleri alabilmesi amacıyla hayata geçirilen 'Sağır Şefler Dünya Mutfağını Öğreniyor' uluslararası atölye çalışmasına ev sahipliği yapıyor. 
 
Program Erasmus & Erasmus+ Mesleki Eğitim Projesi kapsamında gerçekleşen, İtalya, İsveç ve Portekiz'in proje ortağı olduğu çalışmada DEÜ; dünyaca ünlü şefleri Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nün uygulama mutfaklarında 3 gün boyunca ağırlayacak. 
 
5 Nisan tarihine kadar devam edecek olan etkinlik kapsamında, dünya mutfaklarından oluşturulacak farklı sunumlar, daha sonra açık erişimli dijital öğrenme materyallerine dönüştürülecek. Etkinliğin ilk gününde, Şef Bernd Malter ve Şef Ralf Bernhard Meneghini, İsveç, Portekiz ve İtalya mutfağından örnekleri DEÜ'lü öğrencilerle birlikte hazırladı.
 
Alman Mutfak Şefinden Gastronomi Öğrencileri Aşçılık Eğitimi
İşaret Dili Sözlüğü Hazırlanacak
 
Alman, İtalyan, Portekiz, İsveç ve Türk mutfağından sunumların hazırlanacağı atölye çalışmasında, kayıt altına alınan üretim süreçleri proje kapsamında öğretim materyali olarak kullanılacak. 
 
Engellilerin eğitimini kolaylaştırıcı ve erişilebilir olması amacıyla etkinlikler planlayan ve bu yönde çalışmalar yürüten İzmir merkezli Mavi Pencere Özel Eğitim Derneği'nin yürütücülüğünde gerçekleşen projede, ünlü şefler dünya mutfaklarından seçkin örnekleri öğrencilerle hazırlayacak. 
 
Proje kapsamında işitme engelli bireylere, farklı ülke mutfaklarını öğretecek öğretim müfredatı, müfredata yönelik uzaktan öğretim sistemi, aşçılık eğitimlerinde ve mesleğe yönelik işaret dilinde bir mesleki terminoloji sözlüğü hazırlanacak.
 
Alman Mutfak Şefinden Gastronomi Öğrencileri Aşçılık Eğitimi
Mutfağa Öğrenciler De Giriyor
 
Projeyi ve DEÜ'nün ev sahipliğini değerlendiren DEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Gümüş, "Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerimizi de dünya mutfaklarının seçkin örnekleri ve özgün reçeteler ile buluşturuyoruz. 
 
3 gün devam edecek etkinlik boyunca şeflerle birlikte öğrencilerimiz de mutfağa girmiş ve onların tecrübelerinden yararlanma fırsatı elde etmiş olacak. Kayıt altına alınan etkinlik içeriği sonrasında Türk işaret dili çevirisi ile desteklenerek açık erişimli dijital öğrenme materyaline dönüşecek" dedi.
 
Michelin yıldızlı Alman Şef Bernd Malter de DEÜ'nün ev sahipliğinde işitme engellilerin aşçılık mesleğini öğrenebilmesi için düzenlenen programa katkı sunmasından dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Etkinliğin ilk gününde şefler tarafından Portekiz çorbası, İsveç köftesi ve Bolonez soslu el yapımı makarna yapıldı.
 
Alman Mutfak Şefinden Gastronomi Öğrencileri Aşçılık Eğitimi


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler