Aşçı Yardımcısı Tanımı Neden Hizmetli' ye Çevrildi?

Aşçı Yardımcısı Tanımı Neden Hizmetli' ye Çevrildi?

Kamuda aşçılık mesleğinde sözleşmeli olarak çalışan aşçı yardımcılarına “kadro” sözü verilse de görev tanımları hizmetli olarak değiştirildi. Duruma tepki gösteren..

 
Aşçı Yardımcısı Tanımı Neden Hizmetli' ye Çevrildi ?
 
Tek aşçı haberleri ve güncel mutfak haberleri olarak cumhuriyet gazetesi kaynağından edinmiş olduğumuz bilgilere göre;
 
Aşçı yardımcıları da mağdur....
Rıfat Kırcı
 
Seçime sayılı günler kala, iktidarın yaptığı düzenlemeler yeni mağduriyetler yaratmaya devam ediyor. Son olarak kamuda çalışan aşçı yardımcıları bu mağduriyete maruz kaldı.
 
Kamuda aşçılık mesleğinde sözleşmeli olarak çalışan aşçı yardımcılarına “kadro” sözü verilse de görev tanımları hizmetli olarak değiştirildi. Duruma tepki gösteren aşçı yardımcıları “Biz aşçı yardımcısıyız ancak bu görev tanımıyla birlikte bize tuvalet de temizletebilirler” dedi.
 
"Tuvalet Temizletebilirler"
 
Atanamayan öğretmenken alan değiştirip aşçı yardımcısı olan ve şu anda İzmir’de Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı bir lisede sözleşmeli personel olarak çalışan bir aşçı yardımcısı yaşadıkları güvencesizliği anlattı.
 
3 yıl sözleşmeli görev yürüttükten sonra zaten kadroya geçme hakkı kazanacaklarını ancak iktidarın seçim sebebiyle kadro durumunu erkene çektiğini söyleyen aşçı yardımcısı, “Erkene çekip görev tanımımızı hizmetli yaptılar. Yönetim isterse bana tuvaletleri de temizletebilir. 
 
Gocunduğumuz için demiyorum. Sadece işimizi yapmak için güvence istiyoruz. Kadroya aşçı yardımcısı olarak alınmalıyız. 
 
Bu mağduriyeti yaşayan çoğu aşçı yardımcısı sözleşmeli kalmayı tercih ediyor. Kimisi istifa ediyor. Haksızlığa uğramış hissediyoruz. Gelecek kaygıları yaşıyorum. Heyecanla mesleğimizi icra etmeye çalışırken mutsuz edilmekten yoruluyoruz” dedi. 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler