Silifke Yoğurdu Tescillendi

Silifke Yoğurdu Tescillendi

Mersin'in Silifke ilçesinin türkülere konu olan lezzetli Silifke Yoğurdu’nun coğrafi işaret tescilli alması haberi coşkuyla karşılandı. Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ile Silifke Belediyesi tarafından

Silifke Yoğurdu Tescillendi...
 
Türkülere konu olan Silifke’nin yoğurdu, coğrafi işaret tescilli aldı. Mersin'in Silifke ilçesinde üretilen edilen yoğurdun coğrafi işaret tescilli alması, yöre halkını mutlu etti.
 
Mersin'in Silifke ilçesinin türkülere konu olan lezzetli Silifke Yoğurdu’nun coğrafi işaret tescilli alması haberi coşkuyla karşılandı.
 
Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ile Silifke Belediyesi tarafından Anıt Meydanı'nda düzenlenen kutlamalara çok sayıda vatandaş, yöresel kıyafetleriyle katıldı.
 
Tescilin ekonomik olarak ilçeye olumlu etkileyeceğini belirten İlçe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, ilçeye özgü yoğurdun tescillenmesinden mutlu olduklarını ifade etti.
 
Belediye Başkanı Sadık Altunok da, Silifke Yoğurdu için Avrupa Birliği Coğrafi İşaret Tesciline de müracaat ettiklerini aktardı.
 
Yerel halk oyunları ile renklenen etkinlik, meydana kurulan Yörük çadırında vatandaşlara Silifke yoğurdu ikram edilmesinin ardından sona erdi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler