Şef Michelle Michalenko 'ya Rusya'dan Sınır Dışı

Şef Michelle Michalenko 'ya Rusya'dan Sınır Dışı

Moskova'daki Amerikan büyükelçiliğinin aşçıbaşı ve ünlü şef Michelle Michalenko, Rus yetkililerin kendisinin de aralarında olduğu bir grup görevlinin vizesini iptal...

Abd'li Şef Michelle Michalenko'ya Rusya'dan Sınır DışıAbd'li Şef Michelle Michalenko'ya Rusya'dan Sınır Dışı
 
Yıllarca devlet başkanlarına, dünya yıldızlarına Rusya başkentinde yemekler pişirdi, adı Moskova ile özdeşleşen bir lezzet ustası olarak ünlendi, ama sonunda hiç bir rolü, etkisi olmadığı bir diplomatik krizin kurbanı oldı...   
 
Moskova'daki Amerikan büyükelçiliğinin aşçıbaşı'sı ve ünlü şefi Michelle Michalenko, Rus yetkililerin kendisinin de aralarında olduğu bir grup görevlinin vizesini iptal ettiğini duyurdu.
 
Gelişmeyi Facebook üzerinden duyuran Michalenko, 16 yıl boyunca 6 büyükelçiye hizmet verdiğini ve Moskova'yı her zaman büyülü bir şehir olarak hatırlayacağını söyledi.
 
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, aralık ayında yaptığı bir açıklamada, Moskova'da 3 yıldan uzun bir süredir görev yapan Amerikalı elçilik personelinin 31 Ocak 2022'den sonra ülkeyi terk etmesi gerektiğini söylemişti.
 
Zaharova, Amerika Birleşik Devletleri'nde görev yapan Rus diplomatlara yapılan muamelenin aynısını yaptıklarını sözlerine ilave etmişti.
 
Abd'li Şef Michelle Michalenko'ya Rusya'dan Sınır Dışı
Zaharova, Amerikan tarafının 3 yıl kuralından vazgeçmemesi durumunda 1 Hazirana dek aynı sayıda diplomatın vizesini iptal edeceklerini belirtiyor...


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler