Sigarayı Bıraktıran Baharat

Sigarayı Bıraktıran Baharat

Baharatlar çok faydalı. Ancak karabiberin hayat içerisinde de birçok faydası var. Peki sigarayı bırakmak için karabiber etkili olur mu? İşte yanıtı. Sigarayı Bırakmaya Yardımcı Oluyor. Sigarayı bırakmak isteyenler..

Sigarayı Bıraktıran Baharat Karabiber. Peki Karabiber'in Özellikleri Nelerdir?
 
Karabiber çok farklı alanlarda kullanabiliyor. Ancak birçok insan karabiberi sadece yemeklerde kullanıyor. Peki sigarayı bırakmak için karabiber etkili olur mu? İşte yanıtı...
 
Baharatlar çok faydalı. Ancak karabiberin hayat içerisinde de birçok faydası var. Peki sigarayı bırakmak için karabiber etkili olur mu? İşte yanıtı...
 
Sigarayı Bırakmaya Yardımcı Oluyor
 
Sigarayı bırakmak isteyenler karabiber yağına bir şans verebilir. Araştırmalara göre karabiber yağı koklamak boğazda bir yanma hissine sebep olarak sigara isteğinizi bastırıyor.
 
Küçük Kesikler İçin Harika Bir İlk Yardım Aracı
 
Karabiberi küçük kesikler için ilk yardım aracı olarak kullanabilirsiniz. Bu işlem büyük ve ciddi kesikler için uygun olmayabilir. Kesiğinizin olduğu bölgeyi temizleyin. Daha sonra kesiğe biraz karabiber serpip biraz bekleyin.
 
Giysilerinizin Renklerinin Parlamasını Sağlıyor
 
Karabiber, renkli ve siyah kıyafetlerinizin solmasını önlemek için koruyucu bir bariyer görevi görür. Deterjan haznesine 1 çay kaşığı kadar karabiber ekleyin. Makinenizi düşük derecede çalıştırarak çamaşırlarınızı yıkayın.
 
Karabiber çayı neye iyi gelir?
 
Karabiber çayı antioksidan ve serbest radikalleri azaltıyor. Soğuk algınlığı, öksürük, solunum sıkıntısı ve ateş semptomlarında da rahatlama sağlıyor. Karabiber çayı, menstrüasyon sırasında ağrıyı hafifletiyor. Sindirim, iştah, gaz, ishal gibi sindirim sistemi problemlerini iyileştirmek için iyi bir yardımcıdır.
 
Karabiber ne ise yarar?
 
Karabiberin sağlık açısından faydalarından bazıları şunlardır:
 
Sindirimi geliştirir. Karabiber tüketimi, midedeki hidroklorik asit salgısını artırarak sindirimi kolaylaştırır. ...
İltihabı azaltır. ...
Cilt bakımı ...
Solunumu rahatlatır. ...
Kalp krizi ve felç riskini azlatır. ...
Kanseri önler. ...
Kilo kaybını destekler.
 
Bal ve karabiber karışımı neye iyi gelir?
 
Karabiber ve bal karışımının en büyük faydası tabi ki öksürük üzerinedir. Karabiber, kimi zaman farklı hastalıklardan dolayı meydana gelen öksürüklerin giderilmesi, kimi zaman da farklı alerjik durumlarda meydana gelen inatçı öksürüklerin giderilmesinde çok büyük faydalar göstermektedir.
 
Karabiberi nasıl tüketmeliyiz?
 
Tane karabiber nasıl kullanılır? Özellikle kış aylarında sıklıkla kullanılan baharatlardan olan karabiberi toz veya tane olarak kullanabilirsiniz. Keskin tadını ve acı oluşunu göze alarak kullanmanızda fayda vardır. Az bir miktarı bile yemeğinizi lezzetlendirmeye yetecektir.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler