Hatay Mutfağı İtalya’da

Hatay Mutfağı İtalya’da

Uluslararası gastronomi haberlerinde de yer alan Gastronomi kentleri adına Hatay’ı temsil eden şef Süleyman Demirel ile birlikte sahneye çıkan İpek Aslan, akıcı İngilizcesi ve hoş sunum..

Hatay Mutfağı İtalya’da...
 
Hatay Gastronomi Evi yöneticisi İpek Aslan, İtalya’da düzenlenen etkinliğe Hatay adına katılarak hem Hatay’ı hem de Türkiye’yi gururlandırdı. 
 
İtalya’nın Alba kentinin Gastronomi Şehri olması ile her yıl düzenlediği bu yıl 91. si düzenlenen etkinliğe Türkiye’den ilk defa Hatay davet edildi. Alba’da yetiştirilen Beyaz Trüf Mantarı ile Hatay’a özgü bir yöresel yemeğin yapılmasını istediler. Dünya’nın çeşitli ülkelerinden gelen 32 influencer ve gurmeler Beyaz Trüf Mantarlı Tepsi Kebabına hayran kaldılar.
 
Hatay Mutfağı İtalya’da...
Uluslararası gastronomi haberlerinde de yer alan Gastronomi kentleri adına Hatay’ı temsil eden şef Süleyman Demirel ile birlikte sahneye çıkan İpek Aslan, akıcı İngilizcesi ve hoş sunumu ile izleyenleri büyüledi. İzleyenleri kendine hayran bırakan performansa imza atan Aslan, kadınların rol modeli oldu.
 
İpek Aslan’ın Mesaj Kutusu Tebriklerle Doldu 
 
Hatay Mutfağı İtalya’da...
Programın ardından çok sayıda tebrik mesajı alan İpek Aslan, gastronomi turizminde yöresel mutfaklarımızdan Hatay adına İtalya’da bulunmaktan gurur duyduğunu belirterek, Hatay’ın dünyaca ünlü yemeklerini, birbirinden usta gurmelere anlatmanın tadının benzersiz olduğunu kaydetti. 
 
Hatay’ın tanıtımını dünyanın çeşitli yerlerinde yapmaya devam edeceklerini belirten İpek Aslan, kendilerine bu imkanı tanıyan HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a da teşekkürlerini sundu.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler