Aşçılar Olarak Türk Bayrağını Yüceltmek İstedik, Ceza Geldi

Aşçılar Olarak Türk Bayrağını Yüceltmek İstedik, Ceza Geldi

Gemad’ın o dönemdeki Başkanı Yaşar Bayar’a kanuna aykırı olarak Türk bayrağını yere serdiği ve üzerine basılmasına neden olduğu gerekçe..

Biz Bayrağımızı Yüceltmek İstedik Ama Ceza GeldiBiz Bayrağımızı Yüceltmek İstedik Ama Ceza Geldi...
 
Güney Ege Marmaris Aşçılar Deneği’nce (GEMAD) geçen yıl 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde pul biber, tuz ve hindistancevizi kullanarak oluşturulan 220 metrekarelik Türk bayrağı ceza getirdi.
 
GEMAD’ın o dönemdeki Başkanı Yaşar Bayar’a kanuna aykırı olarak Türk bayrağını yere serdiği ve üzerine basılmasına neden olduğu gerekçesiyle 208 lira idari para cezası kesildi.
 
Dünyada aşçılık mesleğinde Çinli aşçılar tarafından tamamen baharattan yapılan 200 metrekarelik bayrak, GEMAD üyelerini harekete geçirdi. Rekoru kırmak için geçen yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen GEMAD üyeleri; 
 
1500 kilo pul biber, 250 kilo tuz ve hindistan cevizi kullanarak tamamı baharattan 220 metrekarelik Türk bayrağını yaptı. Etkinliğin ardından bazı kişiler ‘Bayrak Kanunu’na muhalefet edildiği’ iddiasıyla şikayetçi oldu. 
 
Bunun üzerine Marmaris Emniyet Müdürlüğü’nce dönemin aşçılık kurumlarından GEMAD Başkanı Yaşar Bayar’a 208 liralık idari para cezası kesildi. Hem Çinlilerin baharattan yapılma bayrak rekorunu kırmak bunu da Türk bayrağıyla yapıp O’nu yüceltmek için bir etkinlik düzelediklerini söyleyen Türk mutfağı şeflerinden Yaşar Bayar, şöyle dedi:
 
“Dünyanın en büyük baharattan bayrağını yapmak için çok çaba sarf ettik. Neticede bir meslek kuruluşuyuz. Herhangi bir ödeneğimiz yok. Biz aldığımız desteklerle böylesine güzel bir etkinliği gerçekleştirdik. 
 
Bazı vatandaşlar bayrak daha yapım aşamasındayken çekerek, ‘bayrağın üzerine bastılar’ diye şikayette bulunmuş. Onları da yadırgamıyorum ancak emeğimiz bir anda uçtu gitti. Biz sadece bayrağımızı yüceltmek istedik. Aldığımız bu ceza bizi maddi olarak değil ama manevi olarak çok yıktı.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler