Buda Oldu!!! Drone'lu Kebapçı; Ciğer Önce Havada Uçtu, Sonra Mangalda Pişti

Buda Oldu!!! Drone'lu Kebapçı; Ciğer Önce Havada Uçtu, Sonra Mangalda Pişti

Türkiye'nin ilk gastronomi kenti Gaziantep'te bir kebapçının etleri kasaptan drone ile taşıdıktan sonra mangalda pişirmesi renkli görüntülere.

Buda Oldu!!! Drone'lu Kebapçı; Ciğer Önce Havada Uçtu, Sonra Mangalda Pişti
Geleneksel Türk Mutfağı ve Yöresel Mutfaklarda sakatat geleneği çok farklı bir boyuta ulaştı. Drone'lu kebapçı sosyal medyayı salladı...Ciğer önce havada uçtu, sonra mangalda pişti 9 saat önce Drone'lu kebapçı sosyal medyayı salladı.
Gastronomi kenti Gaziantep'in drone'lu kebapçısı...
 
Türkiye'nin ilk gastronomi kenti Gaziantep'te bir kebapçının etleri kasaptan drone ile taşıdıktan sonra mangalda pişirmesi renkli görüntülere sahne oldu. Sosyal medyada paylaşılan o anlar ise büyük ilgi gördü. 
 
Buda Oldu!!! Drone'lu Kebapçı; Ciğer Önce Havada Uçtu, Sonra Mangalda PiştiGastronomi kenti Gaziantep'te tarihi kalenin yakınlarında dükkanı bulunan Kebapçı Yalçın,
yaptığı farklı ve değişik kebap pişirme şekliyle sosyal medyada gündem oldu. Pişireceği etleri kasaptan drone ile iş yerine uçuran Kebapçı Yalçın, drone'u adete bir çırak gibi kullandı, kasaptan drone'a bağlanan etler ve ciğerler Kebapçı Yalçın'a ulaştıktan sonra mangaldaki yerini aldı. 
 
Drone desteği ile pişen kebaplar ise midelere bayram ettirdi.
Farklı bir şeyler yapmak isterken akıllarına böyle bir fikir geldiğini belirten Kebapçı Yalçın, "Farklı bir şeyler yapmayı düşünürken aklımıza böyle bir fikir geldi. Daha önce de böyle bir şey yapmayı planlamıştık ama bugüne kısmetmiş. 
 
 
Drone da günümüz teknolojisinin bir parçası olduğu için drone'u bunun için kullandık.
Gaziantep zaten bir gastronomi şehri ama biz de bu yolda şehrimize farklı bir şeyler katmak için böyle yaptık. Drone'u önce ciğerciye yolladık. Sonra ciğerci drone'a ciğerleri bağlayıp bize gönderdi. Biz de gelen ciğerleri mangalda pişirip farklı olmaya, drone'u bir çırak gibi kullanmaya çalıştık" dedi.
 

Buda Oldu!!! Drone'lu Kebapçı; Ciğer Önce Havada Uçtu, Sonra Mangalda Pişti

Drone'da ciğeri gören vatandaşların da farklı tepkiler verdiğini söyleyen Kebapçı Yalçın,
"Drone ile ciğer uçurduğumuzu gören vatandaşlar farklı tepkiler verdi. Havada ciğer var, kaleden ciğer geliyor diyenler hatta ciğer uçuyor diyenler bile oldu. Yani farklı ve güzel tepkiler aldık" diye konuştu...
 


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler