Ayvalık Lezzetlerini Buluşturan Festival

Ayvalık Lezzetlerini Buluşturan Festival

Girit, Midilli ve Yunanistan mübadillerinin yanı sıra Altınova ve Kücükköy Mahallelerini oluşturan Boşnak ve muha...

Ayvalık Lezzetlerini Buluşturan Festival
BALIKESİR'in Ayvalık ilcesinde, 3'üncüsü bu yıl 'Mübadale, İki Yaka Bir Hikaye' başlığı altında düzenlenen Ayvalık Tatları Festivali, başladı.
 
Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Giritliler Derneği ve Ayvalık Tatları Grubu tarafından 29-30 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında düzenlenen festival kapsamında, Ayvalık eski Köylü Pazarı'nda aзılan stantlarda ilceye özgü lezzetler ve el işleri sergilendi. 
 
Girit, Midilli ve Yunanistan mübadillerinin yanı sıra Altınova ve Kücükköy Mahallelerini oluşturan Boşnak ve muhacirlerin kültürlerinin de yansıtılmasıyla zenginleştirilen festival renkli görüntülere sahne oldu.
 
Festivalle, Girit'ten Rumeli'ye, Boşnak kültüründen Ege'nin değişik lezzetlerine zengin bir mutfak kültürü olan Ayvalık'nın, bu gücünü ve özelliğini göstermesinin hedeflendiği bildirildi. üc gün sürecek festival, konser, sergi, panel, şiir ve müzik dinletileri ile devam edecek.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler