Beyin Tava Tarifi

Beyin Tava Tarifi

Türk Mutfağında bu nefis ve lezzetli Beyin Tava tarifini denediğinizde yorumlar bölümünde sizlere daha iyi hizmet edebilmek amacı ile düşüncelerinizi bizimle ve vesilesi...

Antep Mutfağında Beyin Tava Tarifi
Beyin Tava Tarifi Malzemeler:
 
*  2 dana beyin
*  1 soğan
*  2 defne yaprağı
*  yarım bardak ayçiçek veya zeytinyağ (kızartma için)
*  1 avuç maydanoz yaprağı
*  limon
*  tuz,
*  karabiber 
 
Beyin Tava Tarifi Yapılışı:
Beyinlerin zarları az akan çeşme altında soyularak çıkarılır.
 
Sıcak suya konur. Tuz, dörde bölünmüş soğan, defne yaprağı ilave edilip yarım saat haşlanır, suyunda soğutulur.
 
Suyundan çıkarılan beyinler, boyuna 6 8 parçaya dilimlenir. Tuz ve karabiber serpilir. Dilimler önce una, sonra yumurtaya batırılıp kızgın yağda pembe olarak kızartılır.
 
Fazla yağlı çekmesi için kağıt üzerine çıkarılır. servis tabağına alınıp maydanoz yaprakları ve limon dilimleri ile süslenir.
 
Beyin Tava Tarifi Kısa Bilgi:
Beyinde, hayat için lüzumlu olan önemli maddelerin hepsi vardır. 
 
Türk Aşçı Haberleri Olarak;
Sizler için derlediğimiz Türk Mutfağında bu nefis ve lezzetli Beyin Tava tarifini denediğinizde yorumlar bölümünde sizlere daha iyi hizmet edebilmek amacı ile düşüncelerinizi bizimle ve vesilesi ile takipçilerimiz ile paylaşırsanız seviniriz.
 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler