loader
Adanalı Aşçılar Demokrasi Nöbetinde

Adanalı Aşçılar Demokrasi Nöbetinde

Çukurovada gastronomi turizminin gelişmesi amacı ile uluslararası ve ulusal festivallerde yöresel...

Adanalı Aşçılar Demokrasi Nöbetinde 
Çukurovada gastronomi turizminin gelişmesi amacı ile uluslararası ve ulusal festivallerde yöresel lezzetleri başarıyla tanıtan Adanalı aşçılar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü demokrasi nöbeti tutan vatandaşların damaklarını irmik helvasıyla tatlandırdılar.
Akdeniz Aşçılar Federasyonu Başkanı Münir Tanak ve ADAPADER Başkanı Derviş Göçmen’in koordinesinde çalışma yürüten Adanalı aşçılar, Fetullahçı Terör örgütü’nün (FETö) hain darbe girişimine karşı canlarını feda eden şehitlerin anısına dev kazanlarda irmik helvası pişirdiler. Demokrasi nöbetinde seferber olan ADAPADER üyeleri, cevizle lezzetlendirdikleri irmik helvasını kent protokolü ve meydanı dolduran onbinlerce vatandaşlara ikram ettiler.
Kahramanlık Destanı Unutulmayacak, Unutturulmayacak
15 Temmuz’da hain darbe girişimine karşı kahramanlık destanı yazan şehitleri rahmetle anan, gazilere sağlıklı uzun ömürler dileyen Başkan Derviş Göçmen, "Milletimizin 15 Temmuz darbe kalkışmasına karşı verdiği büyük kahramanlık destanı asla unutulmayacak, unutturulmayacak ve daima yaşatılacaktır. Bu bilinçle ADAPADER olarak bizler de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri elimizden geldiğince destek vermenin onurunu yaşadık" dedi.
Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Derviş Göçmen, irmik helvası hazırlığında kendilerine destek veren Adana Valisi Mahmut Demirtaş, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, ATO Başkanı Atila Menevşe, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut çelikcan ve Sunar Mısır yöneticilerine teşekkür ettiler. 


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler