loader
Almanya’da İftar Sofralarının Vazgeçilmezleri

Almanya’da İftar Sofralarının Vazgeçilmezleri

Almanya’nın Stutgart Süssen camisinde Ramazan ayı için gelen Gedizli aşcı Mustafa Demirkesen ve Wuppertal...

Almanya’da İftar Sofralarının Vazgeçilmez Aşçıları Oldular
Almanya’da Kütahyalı aşçılar, yaptıkları yöresel yemeklerle iftar sofralarının vazgeçilmezi oldu.
Almanya’nın Stutgart Süssen camisinde Ramazan ayı için gelen Gedizli aşcı Mustafa Demirkesen ve Wuppertal Atib Camisi’ne gelen Tavşanlı ilçesinden Sebahattin Yörük iftar sofralarının vazgeçilmez aşçıları oldular.
Gedizli Aşçı Mustafa Demirkesen, yaptığı açıklamada, ’’ Almanya’daki yaşayan vatantaşlarımızı Gediz’in tarhansıyla ve Kütahyamızın nefis yemekleri ile iftarlarını yaptırıyoruz. Vatandaşlarımız memnun oldukça bizlerde mutlu oluyoruz’’ dedi.
Tavşanlı ilçesinden Wuppertal Atib Camisi’ne Ramazan ayı için gelen aşçı Sadettin Yörük, ’’Wuppertal de yaşayan hemşerilerimize Ramazan ayı boyunca iftar sofralarını tatlandırmak, onaların gurbette özlemini çektikleri yöresel lezzetlerimizi tatmalarını sağlamak bizlere ayrı bir gurur veriyor’’ diye konuştu.
Wuppertal Ditib Mimar Sinan Camisi’nin de Tavşanlı’dan geçici görev ile gelen Hasan Hüseyin Şen, yaptığı açıklamada, ’’ Kütahya’dan Avrupa’ya gelen aşçılarımız gerçekten kaliteli ve başarılarını sergiliyorlar, Kütahyalı ustalarımız buradaki vatandaşlarımıza Kütahya’nın reklamını yaptıklarından dolayı teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum’’ ifadelerini kullandı. 


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler