Uşak'ın Gönüllü Aşçıları Zeytin Dalı Harekatı İçin Sınırda Kurban Kesti

Uşak'ın Gönüllü Aşçıları Zeytin Dalı Harekatı İçin Sınırda Kurban Kesti

Uşak’ın gönüllü aşçıları, Suriye’nin Kuzeybatısında bulunan Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı....

Uşak'ın Gönüllü Aşçıları Zeytin Dalı Harekatı İçin Sınırda Kurban Kesti
Uşak’ın gönüllü aşçıları, Suriye’nin Kuzeybatısında bulunan Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçikler için Uşak Belediyesi’nin de desteğiyle kurban kesti.
 
TAŞPAKON’a bağlı Ege Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (EGAPAFED) üyesi Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği (UŞAPADER) ile Uşak Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu Mehmetçik için kurban kesimi ve adağı Suriye sınırı Oğulpınar Hudut Karakolunda gerçekleştirildi.
 
Uşak Aşçılar ve Pastacılar Derneği (UŞAPADER) Başkanı Fatih Demir, Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçikler için Uşak Belediyesi ile ortaklaşa sınır bölgesinde kurban keserek dağıtım yaptıklarını söyledi. Harekata katılan Mehmetçikler için kurban kesimi yaptıklarını ifade eden Başkan Demir, Allah şanlı Ordumuzu ve askerlerimizi korusun diyerek 15 Temmuz Hain Darbe girişiminde Şehit olan Ömer Halis Demir’inde posterini açarak, “Şehidimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Rabbim tüm askerlerimizi bu ateş çemberinden burunları dahi kanamadan yurtlarına dönmeyi nasip etsin” dedi.
 
Öte yandan Bölgede yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini de söyleyen Demir, Babuçka bölgesinde yardım faaliyetleri kapsamında mutfak kurulumuna başladıklarını kaydetti. Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde çadır kentte bulunan vatandaşlara gıda yardımlarını sürdürdüklerini dile getiren Demir şunları belirtti;
 
“Uşak belediyemiz ve UŞAPADER üyelerimiz ile birlikte harekata katılan Mehmetçiklerimiz için kurban kesip dağıttık. Allah kabul etsin inşallah. Rabbim askerlerimiz korusun inşallah çok kayıp vermeden askerlerimiz operasyonu tamamlayıp yurtlarına dönerler. 
 
Bölgede Babuçka denilen bir yerde ise mutfak kurulumuna başladık. Burada iki tane gönüllü aşçımız çalışıyor. Üyelerim her gün o bölgede Uşak tarhanası yaparak askerlere ve çadır kentteki kardeşlerimize çorba ikramında bulunacaklar. 15 Temmuz hain darbe girişiminde Şehit olan Ömer Halis Demir için de poster açarak Şehidimizi bir kez daha rahmetle anarak yad ettik. Allah mekanını cennet eylesin. Bizim dernek olarak yardım faaliyetlerimiz bölgede devam edecektir”
 


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler