Uzman Aşçılardan Van'lı Kadınlara Aşçılık Eğitimi

Uzman Aşçılardan Van'lı Kadınlara Aşçılık Eğitimi

Kursumuz başladığından beri aşçılığa yoğun bir ilgi var. Kendileri ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar ve sipariş alıyorlar. Bugün de ilimizdeki ünlü ustası Sinan Ateş..

 
Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde açılan kurslarda kadınlara uzman aşçılar tarafından eğitim veriliyor.
 
Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde açılan kurslara kadınlar yoğun ilgi gösteriyor. Kurslarda bir yandan meslek öğrenen kadınlar, bir yandan da aile bütçelerine katkı sağlıyor. Mesleki eğitim ve beceri kazandıran kurslar sayasinde kadınlar çeşitli iş kollarında meslek sahibi olmalarını da sağlıyor.
 
Belediye bünyesinde açılan aşçılık kursunda da alanında uzman aşçılar tarafından kursiyerlere yemek eğitimleri veriliyor. Açıklamada bulunan Van Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek, amaçlarının kadınların sosyal hayata katılımlarını sağlamak olduğunu söyledi. Açılan kurslarda kadınların meslek sahibi olarak aile bütçelerine katkıda bulunduklarını vurgulayan Biçek, “Bizim kadınlarımızın bu tür etkinliklere çok ihtiyacı var. 
 
Uzman Aşçılardan Van'lı Kadınlara Aşçılık Eğitimi
Kursumuz başladığından beri aşçılığa yoğun bir ilgi var. Kendileri ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar ve sipariş alıyorlar. Bugün de ilimizdeki ünlü ustası Sinan Ateş ustanın kendi bilgi ve birikimlerini kursiyerlere aktarmasını istedik. Etkinliğimizde ‘sihirli tava’ ile öğrencilere katkıda bulunacak. Sinan Beyin de bu anlamda bize büyük bir değer katacağına inanıyor, kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.
 
Bundan sonraki süreçte de gastronomide ünlü şahısları kursiyerlerle buluşturacaklarını belirten Biçek, Aşçılık Eğitiminde “Böyle bir çalışmamız var. Ünlü aşçıları kursiyerlerle buluşturarak, kursiyerlerimize katkıda bulunmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Aşçılık kursunu çok sevdiklerini belirten kursiyerler ise burada öğrendikleri mesleği ilerleterek, aile bütçelerine katkıda bulunmak istediklerini söylediler. İlerde kendi iş yerlerini açmak istediklerini de sözlerine ekleyen kursiyerler, bu anlamda yetkililerden kendilerine destek verilmesini talep etti.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler