Aşçılık Eğitimlerine İlgi Artıyor

Aşçılık Eğitimlerine İlgi Artıyor

Türk aşçı haberleri olarak edindiğimiz bilgiye göre, Yemekler öğrencilerce öğle yemeğinde uygun fiyatla tüketilirken, 30 öğrenciye de yemek bursu veriliyor. Öğrencilerin aşçılık eğitimi

 
Gölcük Anadolu Kalkınma Vakfı Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okullarında kurulan üretim mutfağında yemek yaparak aşçılık mesleğini öğreniyor.
 
Öğrencilerin aşçılık eğitimi alması için okulda mutfak kuruldu. Öğretmen Şirin Gençkan rehberliğinde aşçılık eğitimlerinde aşçılık bölümünden 72 öğrenci mutfakta yemek yapıyor.
 
Türk aşçı haberleri olarak edindiğimiz bilgiye göre, Yemekler öğrencilerce öğle yemeğinde uygun fiyatla tüketilirken, 30 öğrenciye de yemek bursu veriliyor.
 
Okul müdürü Hüseyin Gürlagap, gazetecilere, "Öğrenciler, 4. yılında iş gücü piyasasında staj yapmaktadır. Son olarak Milli Eğitim Bakanlığımızın fırın projesi kapsamında okulumuza ekmek üretim tesisini 2 milyonluk yatırımla kazandırmanın haklı gurunu yaşıyoruz." dedi.


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler