Hatay Aşçılık Okulu yeni öğrencileriyle eğitime başladı.

Hatay Aşçılık Okulu yeni öğrencileriyle eğitime başladı.

Geçtiğimiz günlerde seçmeleri sona eren okula, gastronomi ve aşçılık bölümlerinden titizlikle seçilen 13 öğrenci kabul edildi. Hatay Gastronomi Evi’nin kurulmasında büyük pay..

Hatay Aşçılık Okulu yeni öğrencileriyle eğitime başladı.
 
Tüm haberler kaynağından edinmiş olduğumuz bilgilere göre; Hatay Gastronomi Evi’nin ev sahipliği yaptığı 2. Aşçılık Okulu yeni öğrencileriyle eğitime başladı. 
 
Gastronomi alanındaki birbirinden nitelikli eğitimleri bu yıl ikinci kez öğrencileri buluşturacak Aşçılık Okulu önlük giyme töreniyle başladı. 
 
Geçtiğimiz günlerde seçmeleri sona eren okula, gastronomi ve aşçılık bölümlerinden titizlikle seçilen 13 öğrenci kabul edildi. Hatay Gastronomi Evi’nin kurulmasında büyük pay sahibi olan Prof. Dr. Nazan Savaş, okula katılmak üzere seçilen öğrencilere önlüklerini giydirdi. 
 
Tören öncesinde açıklamalarda bulunan Nazan Savaş, Hatay Gastronomi Evi’miz birbirinden farklı birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Evimiz, hem eğitim hem tanıtım hem de lezzet odaklı çalışıyor. Bu anlayışla bir seçme yaparak bu birikimden en çok faydalanacak kişileri seçtik. 
 
Hatay Aşçılık Okulu yeni öğrencileriyle eğitime başladı.
Umarım herkes için aşçılık mesleğinde verimli bir eğitim olur dedi. Önlük giyme töreninde konuşan öğrenciler, Hatay mutfağının inceliklerini öğrenecek olmanın heyecanını yaşadıklarını ifade ederek böyle kapsamlı bir eğitime ilk kez dâhil olduklarını söyledi. 
 
Geleneksel Hatay mutfağında yer alan eşsiz lezzetlerin yapılışını, püf noktalarını ve tarihini içeren eğitimlere Hatay Gastronomi Evi ev sahipliği yapacak. 2 buçuk ay sürecek teorik ve pratik eğitimler Gastronomi Evi mutfağında verilecek.


Türk Aşçı Haberleri Not:
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler