Şef Osman Sezener Kimdir?

Şef Osman Sezener Kimdir?

M. Osman Sezener, 1982 yılında İzmir'de dünyaya geldi. İzmir Amerikan Lisesi'nden mezun oldu. Eğitimine Bilkent Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde başladı ve ardından New York Fransız Mutfağı'nda eğitimini..

Şef Osman Sezener Kimdir? 
 
New York Fransız Mutfağı'nda eğitim almış olan Sezener, İzmir'de doğdu. Türkiye ve yurt dışında önemli mutfaklarda adından söz ettirdi. Peki, Osman Sezener evli mi, eşi kim?
 
Türk Mutfağı Şeflerinden Şef Osman Sezener, yurt içi ve yurt dışında başarıları ile mutfak konusunda adını duyurmuştur.
 
Amerika'da da mutfak üzerine eğitim almış olan Sezener, Urla'da kendi restoranını açmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır. Ünlü şef,  İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları Bölümünde öğretim görevlisi olarak bir dönem görev almıştır. İşte, Osman Sezener kariyeri ve hayatı...
 
En başarılı şeflerden Osman Sezener Kimdir? 
 
M. Osman Sezener, 1982 yılında İzmir'de dünyaya geldi. İzmir Amerikan Lisesi'nden mezun oldu. Eğitimine Bilkent Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde başladı ve ardından New York Fransız Mutfağı'nda eğitimini tamamladı. 2010-2016 arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştı.
 
Yarı Alman yarı Girit köklerine sahip. Amerika, İtalya ve İstanbul'da önemli mutfaklarda çalıştı. Yurt içi ve yurt dışı gezilerinde sokak yemekleri ile tanışmış, en iyi restoranlarda yediği yemeklerin damak ve zekasının gelişmesinde büyük rol oynamıştır. 
 
İzmir'e dönen Sezener, ailesinin Ristorante Pizzeria Venedik'i yeni markalarla genişletmek için çalışmış ve Venedik Catering ve Venedik Pizza Express'i oluşturmuştur. 
 
Osman Sezener, büyüdüğü bölgenin toprağından ve denizinden elde ettiği malzemeyi odun ateşinde, en doğal haliyle pişirdiği bir restoran yaratmıştır. OD Urla adındaki restoran 2018 yılının sonuna doğru açıldı. Dünyaca ünlü şef, Ecem Sezener ile evli ve çiftin bir çocuğu vardır. 


Türk Aşçı Haberleri Ve Güncel Mutfak Haberleri Not::
Eğer sizde mesleki haberinizin yada tarifinizin web sitemizde yayınlanmasını istiyorsanız; "Haberini Yada Tarifini Paylaş" sayfamızdaki kriterlere uygun bir şekilde uygun içeriklerinizi bize gönderebilirsiniz. Türk Aşçı Haberleri internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü şair içeriklerle ilgili telif hakları www.turkascihaberleri.com 'a aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İlgili haber kopyalanarak başka bir site tarafından yayınlanmaya ihtiyaç duyulduğu takdirde kaynak gösterilerek ve web sitemize link verilerek kullanıması mümkündür.


  • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler