Hizmet Alanlarımız

 

 

 

Bu sayfa Koord. Has Aşçıbaşı Ahmet Özdemir Osmanlı Mutfağı ve Türk Mutfağı Dünya Gönül Elçisi  tarafından "KİRALANMIŞTIR"
 
Uluslararası Yiyecek ve İçecek Danışmanlığı
 
Hizmet Alanları:
Uluslararası Standartlara Sahip V-I-P Restoranlar: 
 
Yeni işletmeleri Konum ve konsept belirleyerek hizmete açmak 
*Servis ve mutfak kadrolarını oluşturmak. 
*İşletme sahibi tarafından istenilen personeli ihtiyaç duyulan alanda yetiştirmek. 
*Büyük açılışlarını yaparak 6 ay sure ile bizzat operasyonu yönetmek. 
*Zorda olan işletmeler için Mevcut sistemin üzerine servis ve mutfak alanında hizmet kalitesini yükseltmek için gerek duyulan değişiklikleri yapmak ve gerekli eğitimleri vermek.
 
5 Yıldızlı Oteller Ve De Luxe Tatil Köyü Açılışları:
*Yiyecek ve içecek kadrolarını oluşturmak. 
*Çalışma sistemine göre ana mutfak kurmak. 
*Servis mutfaklarını ve servis alanlarını oluşturmak. 
*Mutfak ve servis hizmet personellerinin mesleki ve kariyer eğitimlerini vermek.
*Tesisin ihtiyaç duyduğu tüm yiyecek ve içecek menülerini konsepte göre oluşturmak. 
*Mevcut sistemin üzerine servis ve mutfak alanında hizmet kalitesini yükseltmek için gerek duyulan eğitimleri vermek. 
 
Yurt İçi Ve Yurt Dışında : 
*Resmi, gayri resmi festival ve organizasyonlar, 
*dernek, kurum, 
*kuruluş ve vakıf yemekleri, 
*özel ve resmi mülklerde kokteyl, 
*protokol, ziyafet ve iş yemekleri 
 
Kısa ve uzun vadede yiyecek, içecek sektöründeki işletmelere ihtiyaç duyulan alanlarda bire bir olmak kay dı ile operasyon bazında danışmanlık hizmeti veriyorum. Uluslararası standartlara sahip v-ı-p restoranlar için “aşağıdaki tüm şartlar geçerlidir” 5 yıldızlı oteller ve de lüks tatil köylerinde ise “verecek oldugum hizmet sadece yiyecek ve icecek departmanlarını kapsar”
 
01 - İnşaat aşamasından itibaren (...........................) Işletmesinin yon. kurulu tarafından uygun görülerek Koord. Has Aşçıbaşı & Exc. Chef Ahmet Özdemirin yetkisine teslim edilen ve yetiştirilecek olan ana hizmet kadrosu ve ana temalar aşağıdaki gibidir;
 
A - (...........................) şirketinin isletme müdürü 
B - Halk ile ilişkiler ve tanıtım müdürü
C - Ön muhasebe elemanı
D - Restoran şefi
E - Mutfak şefi 
F - Rezervasyon ve karşılama hostesi
G - Kaptanlar “+++”
 
02 - Koord. Has Aşçıbaşı & Exc. Chef ortak kararı ile çizilen konsept dahilinde yapılacak menüler aşağıdaki gibidir;
 
A - Yiyecek menüsü
B - İçecek menüsü
C - Organizasyon menüleri
D - Özel gün menüleri
E - Vejeteryan menüsü
F - Çocuk menüsü
G - Açık büfe ve serme kahvaltı menüleri “+++”
 
03 - Belirtilmiş olan tüm menüleri işletme açılmadan yapmak ve işletme açılışından sonraki en fazla 2 hafta süre içersinde cost controller “maliyet” hesapları ile birlikte ön muhasebeye teslim etmek Koord. Has Aşçıbaşı & Exc. Chef Ahmet Özdemir in gorevidir.
 
04 - Koord. Has Aşçıbaşı & Exc. Chef Ahmet Özdemir her hafta (...........................) Işletmesinin yönetim kuruluna “faaliyet raporu” verir. ilgili rapor ana temada aşağıdaki konuları kapsar;
 
A - Yapılan işler 
B - Yapılacak işler
C - Başlayan ama bekleyen
D - problemli işler
E - şahsi görüş ve öneriler “+++” 
 
05 - Departmanlar arası yönetim sisteminde hiyerarşi ve disiplini tesis etmek amacı ile kullanılacak 24 adet rapor, Tutanak, Form ve çizelgeleri hazırlayarak ilgili personellere teslim etmek. 
 
06 - Tüm isletme yönetim sirkülerini oluşturmak. 
07 - Tüm personeller icin is akisi gorev emirlerini hazırlamak. 
08 - Tüm Yiyecek ve içecek kadrolarını oluşturmak. 
09 - Calışma sistemine ve konsepte göre ana mutfak kurmak.   
10- Servis mutfaklarını ve servis alanlarını oluşturmak. 
11 - Mutfak ve servis hizmet personellerinin mesleki ve kariyer eğitimlerini vermek. 
12 - Mevcut sistemin üzerine servis ve mutfak alanında hizmet kalitesini yükseltmek için gerek duyulan eğitimleri vermek. 
 
13 - Minimum 6 aylık süre zarfında küçük ve büyük açılışları yaparak işletmeyi minimum sürede maksimum hizmet kalitesine ulaştırarak isletme müdürü ve sahiplerine yetkilerini teslim ederek karşılıklı mutabakat ile is anlaşma metnindeki süreyi sonlandırmak. 
 
Önemli Not :
Daha detaylı bilgiler icin web sitemde bulunan Hoteller icin ayrı, Restoran işletmeleri icin ayrı olan “İŞ ANLAŞMA METNİNİNİ” inceleyebilirsiniz. 
 

***** YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA ; 

14 - VIP Restoran, Hotel Açılışları, Konsept Menüler ile bire bir Kadro oluşturma eğitimleri konusundaki Resmi, gayri resmi festival ve organizasyonlar, dernek, kurum, kuruluş ve vakıf yemekleri, özel ve resmi mülklerde kokteyl, protokol, ziyafet ve iş yemekleri ve catering hizmetleri gibi oluşumlardaki istenilen konseptlerde bu boşluğu sahip olduğumuz profesyonel personel kadrosu, hizmet kalitemiz ile ; 3 kıta, 27 ülke, 101 metropol ‘de ve 360 bin km‘yi aşan yaşanmış mesleki tecrübelerimiz ile ülke mutfağımıza, kimliğimize ve Anadolu’nun tanıtımına yakışan Dünya standartlarına sahip işletmeler kazandırma çabası içeresindeyim.

 

İş teklifleriniz için yoğun programım dolayısı ile en az 1 ay Öncesinden Tarafım ile Bağlantı Kurmalı ve Mutabık Kaldığımız Takdirde Anlaşılan Tarihe Kontrat yapılması gerekmektedir.

 

PROJELER

Projelerimde işletmenin “yönetim, servis ve mutfak” personel altyapısı, konsepti, menüleri, metrekare olarak departmanların ölçüleri, kullanacak malzeme envanteri, ana demirbaşlar, servis alanları, temel dekorasyon, yer ve zemin, aydınlatma örnekleri, kapalı ve açık alanlar, VIP salonlar, banket salonları yönetim sirküleri, is akışı görevlendirme ve ilgili raporlar ve matbu evraklar mevcuttur. 

 

Maliyetler ana demirbaşlar olarak vardır ama genel maliyetler işletmenin fiziksel alanları belli olduktan sonra tespit edilecektir. 

 

Proje Dubai Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak Bağışıklık sistemi ve Akdeniz mutfağı konsepti üzerine” 80.000 TL

Proje Jakarta “Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak Osmanlı ve Türk mutfağı konsepti üzerine” 50.000 TL

Proje Tokyo “Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak uluslararası mutfakları konsepti üzerine”  100.000 TL

Proje Londra “Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak uluslararası mutfaklar konsepti üzerine” 120.000 TL

Proje İstanbul “Korona virüs tedbirleri dikkate alınarak Bağışıklık sistemi ve Akdeniz mutfakları konsepti üzerine 150.000 TL

 

"Bu projelerde konsept içerisinde konsept ve sunum tarzı vardır. Şu an İlgili şehirlerde böyle bir konsept ve sunum tarzı yoktur."

 

Projeyi paylaşmak isteyenler iletişim bilgilerimden tarafıma ulaşarak ilgili ödemeyi yaptıktan sonra şifrelerini alabilirler. Projeyi tarafım ile beraber yaptıkları takdirde ödemeleri iade edilecektir...

 

Projeyi paylaşmak isteyenler iletişim bilgilerimden tarafıma ulaşarak ilgili ödemeyi yaptıktan sonra şifrelerini alabilirler. Projeyi tarafım ile beraber yaptıkları takdirde ödemeleri iade edilecektir. 

 

Yurt içinde ve yurt dışında ihtiyac duyan kişi ve kurumlara;

Yiyecek ve içecek alanlarında  restoran ve konaklama ve  işletmelerine belirtilen konularda osmanlı ve türk mutfağı, osmanlı saray mutfağı, anadolu mutfağı konseptlerinde uluslararası konumda has aşçıbaşı Ahmet Özdemir olarak yiyecek ve içecek danışmanlığımutfak danışmanlığıişletmeci körlüğü konularında mesleki eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyim. İlgili projeler için mesleki bilgilerime ihtiyac duyan kişi ve kurumlar Türkiye saati ile sabah 10:00 ila aksam 22:00 saatleri arasında tarafım ile bağlantıya geçebilirler..

 

 

 

 

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı