loader
 • Türk ve İsrailli Şeflerin Kudüs Katliamında Anneler Günü Etkinliği

  Türk ve İsrailli Şeflerin Kudüs Katliamında Anneler Günü Etkinliği

 • Türk ve İsrailli Şeflerin Kudüs Katliamında Anneler Günü Etkinliği

  Türk ve İsrailli Şeflerin Kudüs Katliamında Anneler Günü Etkinliği


Türk ve İsrailli Şeflerin Kudüs Katliamında Anneler Günü Etkinliği

İsrail'in 70. yıl dönümü 70 etkinlikle kutlanıyormuş!!! İsrailli şef aşçı Asaf Shtern, Türkiye'ye İsrail...

Türk Ve İsrailli Şeflerin Katliamda Anneler Günü Etkinliği
İsrail'in 70. yıl dönümü 70 etkinlikle kutlanıyor. Bu sebeple Anneler Günü için İsrailli şef aşçı Asaf Shtern ile Türk şef aşçı Zeki Açıköz...
 
İsrail'in 70. yıl dönümü 70 etkinlikle kutlanıyor. Bu sebeple Anneler Günü için İsrailli şef aşçı Asaf Shtern ile Türk şef aşçı Zeki Açıköz bir araya geldi ve çocuklarla birlikte yemek yaptılar.
İsrailli şef aşçı Asaf Shtern, Türkiye'ye İsrail yemeklerini yapmak üzere geldiğini söyleyerek, "Burada üç gecelik keyifli ve güzel organizasyon gerçekleştirdik. Burada bulunduğumuz süre içerisinde İsrail-Türkiye ve genel olarak Ortadoğu mutfağının benzerlikleri olduğunu görme şansımız oldu" ifadelerini kullandı.
 
İsrailli şef aşçı Shtern, şöyle konuştu:
"Bugün Türk ve İsrail mutfaklarında benzer bir yemek yapacağız. Biz "şakşuka" diyoruz, siz "menemen" diyorsunuz. Aslında üç aşağı beş yukarı aynı olmakla birlikte bir takım farklılıkları var. Birinde yumurta çırpılıyor, birinde çırpılmıyor gibi. Tarifler birbirine çok benzemekle birlikte farklı yemekler.
 
Restoranlara gidip yemek yediğimde, aynı malzemelerin kullanıldığı, tariflerin yapıldığı farklı lezzetlerle karşılaştım. Biz aynı halk ama farklı ülkelerde yaşayan insanlarız."
 
Anneler Günü hakkında konuşan Shtern, "Anneler Günü için düzenlenen bir proje için buradayız. Anneler dünyanın neresinde olursa olsunlar, ne şekilde olursa olsun hayatlarımızın en önemli kısımlarından bir tanesi. Bugün anneler ve çocuklarıyla İsrail usulü "şakşuka" yapacağız" şeklinde konuştu.
 
Türk şef aşçı Zeki Açıköz de Anneler Günü'nü kutlayarak, "Bugün iki tane benzer yemek yapacağız. Bizim mutfağımızda "şakşuka" diye bir yemek var. İsrail'de şakşuka, menemene benziyor. Ortak malzemeleri var, ortak olmayan malzemeleri var. Közlenmiş patlıcan, tahin gibi. Her ne kadar benzer olsa da, tamamen çok farklı lezzetler olduğunu düşünüyorum. 
 
Türkiye'nin yedi bölgesinde, dünyanın bir sürü ülkesiyle benzer yemekleri bulma şansınız çok fazla. Türkiye'ye gelen hiç kimse, Amerikalı olsun, Alman olsun, Ortadoğulu, Asyalı olsun, aç kalma şansı yok. Mutlaka kendi kültüründen bir şeyler bulabilir. Çünkü biz yedi ayrı bölge yedi ayrı mutfak kültürü var" diye konuştu.
 
Eskiden insanların yaşamak için yediklerini belirten Açıköz, "Günümüzde bu işin keyfini sürenler "ben yemek için yaşıyorum" diyor. Türkiye bununla ilgili çok zengin bir mozaiğe sahip. Dünyadan kim gelirse gelsin ben iddia ediyorum, bu ülkede kendi ülkesinde yemiş olduğu lezzetlere benzer lezzetler bulma şansı var" ifadelerini kullandı.
 


 • Facebook'ta paylaş

Yorumlar

 • Yorumlayan: Dilek Yaman
  16.05.2018 Email: dilek_9821_34********

  Acaba kaç paraya sattı kendini? Bunlar alışkın yabancı şefleri ve yabancı markaları tanıtmaya. Verdin mi parayı hepsinin yaverliğini yaparlar mutfağımızda bir de federasyon başkanı olacak. İşte Türk mutfağı bunların elinde. Beni ve benim gibi bir sürü arkadaşımı patron arayarak işten kovdurdu çok iyi biliyorum kişiliğini. Adama bak Filistin’in Kudüs ün işgalini dikkate almıyor İsraillin kuruluşunu kutluyor YUUUHHHHHH SANAAA. Bu haberi yapanın ellerinden öperim.

 • Yorumlayan: Zekai Akdemir
  15.05.2018 Email: zekai_ademir07********

  Bu durum Acizliğin daniskasının resmidir. Bu Zeki denen kişi bir de Türk mutfağının koruyucusu olacak. Eğer imkan bulsun sabahına mutfağın tüm değerlerini 1 sise viskiye satar. Bunu başkan yapanların aklına acıyorum. Yazıklar olsun sana ey adam

 • Yorumlayan: Ülkü Kalkavan
  15.05.2018 Email: ulkukalkav_34********

  Sen git de Yahudi mutfağı KOSHER in federasyon başkanı ol. Pabucumun başkanı. DEFOOLLLL sende bu ülkeden İsrailli şef arkadaşınla birlikte

 • Yorumlayan: Mukadder Aslan
  15.05.2018 Email: Mukadder_Aslan********

  Bu adam birde aşçılar federasyon başkanı durumunda. Mutfağımız kimlerin eline kalmış vahh vaaaahhhh

 • Yorumlayan: Simge Doğulu
  15.05.2018 Email: Simgedogulu_87********

  Kendi Annesi de 50 şehidin içinde olsaydı aynı kişiyi ve ülkeyi Türkiye’ye tanıtır mıydı acaba!

 • Yorumlayan: Kaya Karadeniz
  15.05.2018 Email: Kayakaradeniz********

  Şerefsizliğin daniska sı Yazıklar Olsun. Memleket yasta adamın yaptığına bak! Birde bu adan başkan olacak, utanmadan bir de her yede haberini yaptırmış

 • Yorumlayan: Neslihan ADANALI
  15.05.2018 Email: neslihan34********

  YUUUHHHHH BEEEE!!!! Anneler gününde anneleri katleden, çocukları katleden İsrail’i gündeme taşımak ta neyin nesi. Nasıl bir düşünce bu. Dünya bu adamları kınarken biz niye sahip çıkıyoruz anlamadım

 • Yorumlayan: Osman YILMAZ
  15.05.2018 Email: osmayilmaz********

  Yazıklar olsun, bu adam birde federasyon başkanı olacak. Terör devletinin aşçısı bu kadar mi önemli yani Türkiye’de?

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler