Çerkez Tavuğu Tarifi

Avuç içinde sıkılıp, çıkan yağ bir kaseye ayrılır. ekmekli cevize biraz tavuk suyu karıştırılıp ezilmiş yoğurt kıvamına getirilir.

Kısır Tarifi

Bulgur bir tepsiye konup ayıklanır. Üzerine 1 2 bardak kaynar su dökülüp kapak kapatılır. Soğan, maydanoz, dereotu, domates, biber yıkanıp küçük küçük doğranır.

Enginar Salatası Tarifi

Enginarın taç yaprakları sıyırılarak koparılır. Saplar dibinden kesilir. Fazla derinleşmeden soyulur. İçleri kaşıkla çıkarılır.

Patates Köftesi & Kroket Tarifi

Peynir yerine kıymalı iç de konabilir. (kıyma, soğan, maydanoz, tuz, karabiber karışımı.) İç koymadan şekil verilip, un, yumurta ve galeta ununa batırılıp kızartılırsa patates kroket olur.

Mayonezli Kereviz Salatası

rendelenmiş kerevize mayonezle birlikte 1 2 kaşık şekersiz krem şanti (çiğ süt kaymağı) katılırsa daha nefis olur.

Mamzana Tarifi

Domates, biber ve maydanoz küçük doğranıp patlıcanlara katılır. Tuz atılır. Üzerine sarımsaklı yoğurt dökülüp, kırmızı biberli yağ gezdirilir

Patlıcan Salatası Tarifi

Küçük doğranmış sivri biber, tuzla dövülmüş sarımsak, zeytinyağ, limon suyu konup karıştırılır. Servis tabağına yerleştirilip, domates dilimleri ve maydanoz yaprakları ile süslenir.

Havuçlu Patates Salatası Tarifi

Her gün şu besin gruplarından yeteri kadar yiyiniz: Süt ve sütten yapılan yiyecekler Et, yumurta ve baklagiller Sebze ve meyveler Ekmek, hububat, şeker ve yağ

Tarama  Tarifi

Balık yumurtasının zarları çıkarılıp sütlü ekmeğe katılır. küçük taneler kayboluncaya kadar karıştırılır. Kaşık kaşık zeytinyağı, limon suyu ilave edilir.

Cevizli Tarator Sos Tarifi

Tuzla dövülmüş sarımsak, dövülmüş ceviz, tahin, kırmızı biber bir kaseye konur. Limon suyu ilave edilip karıştırılır.

Hibeş Tarifi (Antalya'dan)

Tahin, dövülmüş sarımsak, kimyon, biber bir kaseye konup karıştırılır. Azar azar limon suyu, zeytinyağ ve sonra da tuz ilave edilir. (sertleşmemesi için tuz en son konur.) Tabağa alınıp kalan zeytinyağ

Humus Tarifi

Nohut ayıklanıp akşamdan ıslatılır. İyice haşlanıp kabukları alınır. Ceviz makinesinden geçirilir veya havanda dövülür.porselen bir kaseye alınıp, tahin, dövülmüş sarımsak, kırmızı biber,