loader
Antalyada Oteller Personel Bulamıyor

Antalyada Oteller Personel Bulamıyor

İlk olarak tesislerindeki doluluk oranlarını değerlendiren Sebahattin Asi, “Şu an tesisimiz %60 Rus misafir oranıyla gidiyor. Geri kalan %20 iç pazarla geri kalan %10-15 gibi

114 Bin Kişi Antalya’yı Terk Etti, Oteller Personel Bulamıyor

Halil ÖNCÜ

Euphoria Hotels'in Tekirova'daki tesisi Euphoria Hotel Tekirova'nın Genel Müdürü Sebahattin Asi, bölge, tesis ve turizmdeki son gelişmeleri değerlendirdi.

 

İlk olarak tesislerindeki doluluk oranlarını değerlendiren Sebahattin Asi, “Şu an tesisimiz %60 Rus misafir oranıyla gidiyor. Geri kalan %20 iç pazarla geri kalan %10-15 gibi Alman ve diğer pazarlar Litvanya pazarı, Balkan ve Baltık pazarı şeklinde yer alıyor. Şu anda %70’e yakın bir doluluğumuz var bu anlamda mutlu olduğumuzu söyleyebilirim” dedi.

 

Satışlar iyi gidiyor!

Fiyatlar konusunda bilgiler de veren Sebahattin Asi, “Fiyatlar tabii ister istemez sezonu açtığımızda acaba ile başladık. Şu anda çoğu otelde HB’leri durdurdular, bitirdiler. Bu anlamda satış rakamlarında 2015 rakamlarını yakalarız diye ümit ediyorum. Satışlar iyi gidiyor şu anda” dedi.

 

Personel istihdamında sıkıntılar var!

Asi, 2016’da yaşanan ciddi sıkıntılar nedeniyle turizmde ciddi anlamda İş-Kur’un verilerine göre yaklaşık 114 bin kişinin Antalya’dan diğer illere, kendi memleketlerine dönüş yaptıklarını hatırlatarak, eleman sıkıntısının yaşandığına dikkat çekerek “Şu an inanılmaz bir şekilde Kırgızistan’dan, Ukrayna’dan oteller arayış eleman arayışı içerisindeler, personel arayışı içerisindeler.

 

 

Yani bizim de konumumuz itibariyle buradan Tekirova en uç nokta olduğu için biz de tabi ki zorlanıyoruz. Bu konuda inşallah üstlerimiz, büyüklerimiz bizlere destek verecektir. Personel açığını kapatmamız önemli önceliklerimizden bir tanesi” diye konuştu.

 

Seçimin etkisi olmaz!

Seçimin turizme ve rezervasyonlara olan etkisini de değerlendiren Sebahattin Asi, , “ 24 Haziran’daki seçimle ilgili bunun turizme herhangi bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Bu anlamda rezervasyonlarda bunu gösteriyor, yani o dönem özellikle satışta herhangi bir sıkıntı yok ancak tabii Türk Lirası’nın değer kaybetmesi ile birlikte fiyatlar biraz geride kaldı diğer pazarlara göre.

 

Orada da muhtemelen bir ayarlama yapılacaktır. Tekirova, deniziyle inanılmaz muhteşem bir güzellik sunuyor. Bu anlamda tüm misafirlerimizi buraya davet ediyorum” diye konuştu. 

   • Facebook'ta paylaş

Bu Habere Yorum Yap

   
 
 

Benzer Haberler